Ciekawostki

Taniec to pasja, Miłość, całe życie!

Od piętnastego roku życia taniec stał się moją przygodą , sposobem na życie, realizowaniem swoich marzeń ,ambicji, emocji, które dają wiele różnorodnych barw w moim życiu codziennym. Kariera tancerki usłana wzlotami i upadkami, przygodami, zwiedzaniem świata, ale też poświęceniem, którego wymagały wielogodzinne treningi. Ciało to narzędzie tancerza, im lepiej przygotowane tym sprawniejsze, szybsze, plastyczniejsze. Praca nad własnym ciałem to rodzaj obsesji. Basen wzmacniający mięśnie, stretching dbający o rozciąganie całego kręgosłupa oraz włókien mięśniowych, ścięgien – wszystko po to, aby osiągnąć sukces, aby być jak najlepszym. Do ciągłej pracy nad motoryką ruchu, gibkością, szybkością, dynamiką należy zadbać o zdrowy tryb życia. Zdrowe odżywianie to podstawa! Ale każdy zawodnik sportowy to wszystko wie, słyszał od trenerów i respektuje dlatego, ze chce sięgnąć po jak najwyższe laury, chce wzbić się jak najwyżej. To cel każdego sportowca nie zależnie od dziedziny.
Taniec mimo iż dyscyplina kontrowersyjna to również ciężka praca nad sobą, poświęcenie, motywacja. Wszystkie emocje towarzyszące tancerzom podczas wykonywania choreografii to wiele składowych odczuć. Wspaniale prowadzenie między partnerami, feeling, ekspresja, kontakt wzrokowy, dotyk daje niesamowite wrażenie artystyczne niczym spektakl. Im lepszy tancerz tym więcej emocji, wzruszeń, gęsiej skórki podczas oglądania i podziwiania choreograficznego show . Niezależnie czy to Jazz, taniec towarzyski, Balet, czy inny styl wszyscy pracujemy nad efektem końcowym. Dla każdego z Nas tancerzy to otrzymane brawa, owacje na stojąco są docenieniem, nagroda naszej wieloletniej pracy nad samym sobą.
Taniec to pasja, miłość zawsze jest z NAMI, zawsze w tych najgorszych chwilach daje nam dystans, czas i zatracenie, dzięki czemu zapominamy na chwilę o problemach. Taniec jest jak narkotyk jak spróbujesz nie możesz skończyć tańczyć.
Każdy powinien spróbować, nawet ci którzy myślą, że się nie nadają, że mają tak zwane ” dwie lewe nogi ” to powinni dać sobie szansę na poczucie tych mega skrajnych emocji. Pamiętajcie jednak o tym, że miłość nie od razu nas chwyta za serce, u jednych będzie to pierwszy krok i już będą wiedzieli że chcą tańczyć, u innych może to uczucie rodzić się bardzo powoli, rozkwitać jak pączek powolutku, powolutku. Najważniejsze, abyście dali sobie szansę na zatracenie w tańcu, nie będziecie żałować to piękna dyscyplina, piękna artystyczna opowieść o emocjach, spektakl.
Jako wieloletnia tancerka, właścicielka szkoły tańca oraz wieloletni instruktor tańca sportowego nie potrafię nie myśleć o tańcu, zostawić moja pasję, miłość i iść przez życie inną drogą. To moja bajka, jestem w niej wiele lat, przekazuje swoją pasję i miłość młodszym pokoleniom, bo wiem że taniec to również nauka życia, pokory, dyscypliny i wieku innych ważnych cech, bez których będziemy ludźmi bez wartości. Tworzymy wspaniałą grupę ludzi, zintegrowanych, wrażliwych na piękno, estetykę, dbamy o rodzinną atmosferę, bo emocje jakie niesie ze sobą Taniec dają nam szczęście i chcemy być w tej rodzinie jak najdłużej. Zapraszamy Was wszystkich do naszej tanecznej familii do pięknego świata , w którym muzyka, ruch będą harmonią i dzięki czemu łatwiej będzie nam wracać do codziennych obowiązków, pracy przy biurku. Dajemy Wam szansę na czas dla siebie!
Przyjdźcie odwiedźcie szkołę tańca , zacznijcie się ruszać, zapominając o tym co za drzwiami i docencie piękno tego sportu, artystycznego spektaklu.
Do zobaczenia na sali tanecznej!
Instruktor Szkoła Tańca TEMPO
Agata Szybiak – Loukini


KINO KOBIET – POKAZ TANECZNY Z NAUKĄ TAŃCA 

Dnia 09.10.2019 roku gościnnie występowaliśmy jako atrakcja imprezy KINO KOBIET w kinie Helios w Bydgoszczy.  Nasi tancerze grupy Hip-Hop oraz para taneczna Kacper i Martyna zamienili salę kinową w pełną pasji, dynamiki, uśmiechniętych Pań. Oprócz pokazów tanecznych odbyła się nauka Salsy oraz Zumby. Wspaniała atmosfera, miłe przyjęcie, wielkie brawa i zadowolenie uczestników dają nam satysfakcję i motywację do propagowania tej pięknej dyscypliny jaka jest TANIEC.

 

        

————————————————————————————————————————————————————————————-

TEMPO KIDS SHOW

Dnia 29 kwietnia br. blisko 200 małych tancerzy pojawiło się w naszej głównej siedzibie szkoły tańca ” TEMPO ” w Bydgoszczy przy ulicy Fordońskiej 130. Wszystko dlatego, że ci mali bohaterowie kochają taniec i chcieli zaprezentować swoje umiejętności, to czego się nauczyli przed rodzicami, kolegami, trenerami. Sala ” pękała w szwach „, od 7.30 rano muzyka, uśmiech, taniec gościł w naszej szkole tańca. Dzieci prezentowały takie tańce jak : Walc Angielski, Samba, Cha-Cha-Cha, Polka, Jive. Wspaniała atmosfera, medale, dyplomy, słodycze, szczęśliwi młodzi tancerze i ich najbliżsi. Było wspaniale, tanecznie, magicznie, kolorowo. Dziękujemy, że skorzystaliście z zaproszenia do Nas i zapraszamy za rok.

Dziękujemy za wsparcie naszej tanecznej imprezy TEMPO KIDS SHOW naszym sponsorom :

Kaufland 

Beniamin – producent artykułów szkolnych i biurowych 

Dzieci kochają taniec towarzyski !